Kontakt

Masz pytanie?

Wyślij zgloszenie, oddzwonimy.

*
*
*
*
*
*

Zgoda na wykorzystanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)

Wysyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną

Wyrażam również zgodę na wysyłanie na podany przeze mnie adres e-mail lub przekazywanie za pośrednictwem telefonu informacji handlowych, dotyczących nowych produktów i usług bankowych oferowanych przez Bank (zgodnie z Ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz.U. nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

*

Pola wymagane

 ZASTRZEGANIE KART: 0 801 321 456, +48 86 215 50 50 (dla połączeń z telefonów komórkowych i z zagranicy)

 

Subskrypcja

Sonda

Wydarzenia

Data dodania: 18-11-2009

BS Piaseczno w Grupie BPS

    W dniu 17 listopada br. Bank Spółdzielczy w Piasecznie podpisał umowę zrzeszenia z Bankiem Polskiej Spółdzielczości S.A., która wejdzie w życie z dniem 1 czerwca 2010 r. Do tego czasu piaseczyński Bank będzie zrzeszony w Mazowieckim Bankiem Regionalnym S.A.

    Podjęcie współpracy z nowym Bankiem Zrzeszającym, jest jednym z elementów przyjętej strategii działania naszego Banku, która zakłada przede wszystkim dalszy dynamiczny rozwój oraz zwiększenie bezpieczeństwa działania. BPS S.A. jest największym spośród trzech działających banków zrzeszających. Jego suma bilansowa zamykała się na koniec trzeciego kwartału br. kwotą 11,5 mld zł., a zrzeszał on 349 banków spółdzielczych spośród 578 działających w Polsce. Skonsolidowana suma bilansowa Grupy BPS zamykała się natomiast kwotą prawie 44 mld zł.

    Tego dnia umowę zrzeszenia podpisały cztery banki spółdzielcze działające dotychczas w zrzeszeniu MR Banku tj.: w Piasecznie, Warszawie, Ostrowi Mazowieckiej oraz w Załuskach. Trzy pierwsze są w chwili obecnej największymi bankami zrzeszenia „mazowieckiego”. Podobne umowy zawarło wcześniej siedem banków z tego zrzeszenia oraz jeden ze Spółdzielczej Grupy Bankowej, dla której bankiem zrzeszającym jest GBW S.A. w Poznaniu.

    Podpisanie umów miało bardzo uroczysty charakter, a następnie odbyła się konferencja prasowa. W jej trakcie Prezes BPS S.A. Pan Mirosław Potulski scharakteryzował Grupę BPS oraz omówił jej strategiczne cele działania. Do tego nawiązał w swojej wypowiedzi Prezes BS Piaseczno Pan Kazimierz Grabczuk stwierdzając, że m.in. dalszy rozwój sektora spółdzielczego w Polsce wymaga odważnych decyzji konsolidacyjnych na „poziomie” banków zrzeszających oraz silniejszego biznesowego wspierania przez nie dynamicznie rozwijającego się sektora.

    Do wielu pytań stawianych przez dziennikarzy odnosili się również przedstawiciele pozostałych banków spółdzielczych. W czasie uroczystości, Bank Spółdzielczy w Piasecznie reprezentował Zarząd, a podpisania umowy w jego imieniu dokonał Prezes Kazimierz Grabczuk i Zastępca Prezesa Jolanta Rożek.  

 

    Zarząd BS Piaseczno pragnie poinformować Szanownych Klientów, że „zmiana” banku zrzeszającego nie wiąże się dla nich z żadnymi utrudnieniami ani dodatkowymi formalnościami. Proces tzw. migracji odbywać się będzie tylko pomiędzy Bankiem Spółdzielczym w Piasecznie, a nowym Bankiem Zrzeszającym.

 

  

 

 

lista aktualności
Serwis https://www.psbank.pl/ używa plików cookie. Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.
© 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Banku Spółdzielczego w Piasecznie – PS Bank.
Projekt i realizacja: Ideo      Powered by : CMSEdito
Bank Spółdzielczy w Piasecznie - PS Bank z siedzibą w Piasecznie, ul. Kościuszki 23, 05-500 Piaseczno, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie,
XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000057537, NIP: 123-00-04-918. ► Kod SWIFT: POLUPLPR