Kontakt

Masz pytanie?

Wyślij zgloszenie, oddzwonimy.

*
*
*
*
*
*

Zgoda na wykorzystanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)

Wysyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną

Wyrażam również zgodę na wysyłanie na podany przeze mnie adres e-mail lub przekazywanie za pośrednictwem telefonu informacji handlowych, dotyczących nowych produktów i usług bankowych oferowanych przez Bank (zgodnie z Ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz.U. nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

*

Pola wymagane

 ZASTRZEGANIE KART: 0 801 321 456, +48 86 215 50 50 (dla połączeń z telefonów komórkowych i z zagranicy)

 

Sonda

Wydarzenia

Data dodania: 09-04-2013

Hetman Czarniecki przybył do Warki!

 

 

W ostatnią niedzielę 7 kwietnia, dokładnie w 357 rocznicę zwycięskiej „Bitwy pod Warką” w której to Hetman Czarniecki pokonał wojska szwedzkie, uroczyście odsłonięty został na wareckim rynku pomnik tego wielkiego Polaka. Jedyny na świecie pomnik Czarnieckiego na koniu powstał dzięki wielkiemu zaangażowaniu społecznemu firm m.in. Banku Spółdzielczego w Piasecznie - PS Bank, instytucji, organizacji, szkół i osób indywidualnych, które zakupiły cegiełki.

Uroczystość rozpoczęła Msza Św. z udziałem zaproszonych gości, orkiestry i asysty wojskowej, aż 26 Pocztów Sztandarowych (wymienione na końcu) oraz licznie przybyłych mieszkańców Warki.

Po Mszy uczestnicy przeszli na rynek gdzie po oficjalnym powitaniu wszystkich gości przez Burmistrza Warki Dariusza Gizkę odbyło się oficjalne wmurowanie Aktu Erekcyjnego. Do tego wydarzenia zaproszone zostały, oprócz Przewodniczącej Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Stefana Czarnieckiego Doroty Iskry oraz autora i wykonawcy pomnika Tomasza Górnickiego osoby, które objęły Honorowy Patronat nad budową pomnika lub ich przedstawiciele (w imieniu Ministra Obrony Narodowej – Dyrektor Departamentu Ministerstwa Obrony Narodowej – płk Jerzy Gutowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Starosta Grójecki – Marian Górski i Burmistrz Warki – Dariusz Gizka).

Następnie odbyła się ceremonia odsłonięcia i poświęcenia pomnika. Odsłonięcia dokonali wspólnie: Wicemarszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej Stanisław Karczewski, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, który aktywnie zaangażował się w budowę pomnika Czesław Czechyra, Dowódca Garnizonu Grójeckiego – płk Andrzej Kozera, Burmistrz Warki – Dariusz Gizka i Dziekan Dekanatu Wareckiego, Proboszcz Parafii Św. Mikołaja Biskupa w Warce – ksiądz Stanisław Dobkowski, który dokonał również poświęcenia pomnika.

Zanim uczestnicy mieli okazję obejrzeć i usłyszeć salwę honorową w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych odczytany został Apel Poległych.

Kolejnym punktem uroczystości, było złożenie przez oficjalne delegacje i gości kilkudziesięciu wieńców i kwiatów a zwieńczeniem tej części – symboliczne zapalenia znicza w imieniu mieszkańców ziemi wareckiej przez Burmistrza Warki.

Ciąg dalszy relacji i więcej zdjęć pod adresem: http://dworek.warka.pl/hetman-czarniecki-przybyl-do-warki/ 

 

 

Żródło i zdjęcia: http://dworek.warka.pl/hetman-czarniecki-przybyl-do-warki/ 

lista aktualności
Serwis https://www.psbank.pl/ używa plików cookie. Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.
© 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Banku Spółdzielczego w Piasecznie – PS Bank.
Projekt i realizacja: Ideo      Powered by : CMSEdito
Bank Spółdzielczy w Piasecznie - PS Bank z siedzibą w Piasecznie, ul. Kościuszki 23, 05-500 Piaseczno, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie,
XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000057537, NIP: 123-00-04-918. Kod SWIFT: POLUPLPR