Kontakt

Masz pytanie?

Wyślij zgloszenie, oddzwonimy.

*
*
*
*
*
*

Zgoda na wykorzystanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)

Wysyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną

Wyrażam również zgodę na wysyłanie na podany przeze mnie adres e-mail lub przekazywanie za pośrednictwem telefonu informacji handlowych, dotyczących nowych produktów i usług bankowych oferowanych przez Bank (zgodnie z Ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz.U. nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

*

Pola wymagane

 ZASTRZEGANIE KART: 0 801 321 456, +48 86 215 50 50 (dla połączeń z telefonów komórkowych i z zagranicy)

 

Sonda

Wydarzenia

Data dodania: 20-03-2012

Spółdzielcza konstytucja

 

W Pałacu Lubomirskich w Warszawie, odbyło się posiedzenie Komisji ds. Spółdzielczości BCC. Prowadził je przewodniczący Mieczysław Grodzki (Bank Spółdzielczy w Piasecznie).

 

Omówiono aktualny stan prawny projektów ustaw dotyczących polskiej spółdzielczości. Obecny na spotkaniu poseł Janusz Piechociński, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury, przedstawił kwestie funkcjonowania systemów politycznych w modelu anglosaskim i europejskim. Według niego powinniśmy nasz system budować w opraciu o wzorce i tradycje europejskie, w tym silną gospodarczo i społecznie spółdzielczość. Obecnie wytwarza ona w Polsce tylko ok.1 proc. PKB podczas gdy w Europie średnio ok. 6 proc. PKB.

Jeśli chodzi o sposób procedowania ustaw w Sejmie, Janusz Piechociński opowiada się za powołaniem komisji nadzwyczajnej dla opracowania sejmowego projektu ustawy spółdzielczej jako swoistej konstytucji spółdzielczej. Ustawy spółdzielcze branżowe, powinny być opracowywane w sejmowych komisjach stałych (np. dotycząca spółdzielni mieszkaniowych w Komisji Infrastruktury, banków spółdzielczych w Komisji Finansów, spółdzielczości pracy w Komisji Gospodarki).

Przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP Wiesław Sikorski podkreślił, że rok 2012 został proklamowany przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Spółdzielczości, honorowy patronat nad tym wydarzeniem w Polsce objął prezydent Bronisław Komorowski.

 

Żródło i zdjęcia: BCC/ Andrzej Grzesiewicz

 

lista aktualności
Serwis https://www.psbank.pl/ używa plików cookie. Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.
© 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Banku Spółdzielczego w Piasecznie – PS Bank.
Projekt i realizacja: Ideo      Powered by : CMSEdito
Bank Spółdzielczy w Piasecznie - PS Bank z siedzibą w Piasecznie, ul. Kościuszki 23, 05-500 Piaseczno, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie,
XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000057537, NIP: 123-00-04-918. Kod SWIFT: POLUPLPR